MIKOŁAJKOWY MIĘDZYWOJEWÓDZKI TURNIEJ ZAPAŚNICZY

Dnia 15 grudnia 2012 roku w Kętrzynie odbył się Mikołajkowy Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy o Puchar Prezesa UKS Olimp Kętrzyn w zapasach w stylu wolnym. Naszą drużynę, GLKS Orzeł Karolewo reprezentowało 7 zawodników, a wśród nich był nasz absolwent Grzegorz Mateusiak.

Rewelacyjnie spisał się reprezentujący nasz klub uczeń Karolewskiego Gimnazjum Maciej Sienkiewicz, który w kategorii kadetów do 85 kg wywalczył pierwsze miejsce. Wszystkie swoje walki wygrał przez położenie na łopatki swoich przeciwników w pierwszych rundach. Również bardzo dobrze spisał się Kacper Filipowicz-kat. 58 kg, który także wygrał swoje walki przez położenie rywali na łopatki. Najcięższą przeprawę miał Marcin Witas, który wystartował w nieswojej kategorii wagowej, do 96kg, zajmując trzecie miejsce. Trzecie miejsca wywalczyli również Sebastian Dobucki, kat. wagowa do 84kg, Tyma Szymon kat. do 66kg, i Maciej Zwierkowski kat. wagowa do 60kg. W tej samej kategorii wystartowali również dwaj uczniowie naszej szkoły Dawid Korus i Mateusz Deptuła, reprezentujący klub UKS Olimp Kętrzyn. Dawid wywalczył pierwsze miejsce, a Mateusz drugie. Drużyna nasz zajęła trzecie miejsce w kategorii juniorów i te same miejsce w klasyfikacji ogólnej turnieju. Pierwsze miejsce wywalczyli gospodarze Olimp Kętrzyn, natomiast drugie Technik Łomża.

Sędziną w tym turnieju była Natalia Zawrotna, która przygotowuje się do egzaminu na kolejny stopień sędziowski.

Dodaj komentarz

Skip to content