DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE – OLSZTYNEK 2012

Jedną z tradycji naszej szkoły jest udział w Warmińsko-Mazurskich Dożynkach Wojewódzkich  – święcie, które w symboliczny sposób wyraża przywiązanie do ziemi i jest okazją do złożenia dziękczynienia za pomyślne plony. Przedstawiciele dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły 23 września br. wzięli udział w uroczystościach w Olsztynku.

Kłosy zbóż, warzywa i owoce to materiały, z których uczniowie z klasy II TAK i IV TAK pod kierunkiem pani Aleksandry Kawczyńskiej stworzyli  arcydzieło dożynkowe. Prace trwały dwa tygodnie i były wykonywane w ramach zajęć praktycznych oraz zajęć pozalekcyjnych. Konstrukcję wieńca wykonali: pan Kazimierz Patecki i pan Adam Domański  a na jego ostateczny kształt miały wpływ kreatywność i umiejętności osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Wśród utalentowanej młodzieży znalazły się uczennice architektury krajobrazu: Ewa Maśnik – najbardziej zaangażowana w realizację projektu oraz Marta Skwara, Milena Kiślak, Ewelina Skonieczka, Marta Oleradzka, Izabela Wepa, Ilona Nałysnyk, Anna Kunowska, Ewelina Żydaniec.

Szkolny wieniec dożynkowy z dumą prezentowali uczniowie klasy II TMR: Marcin Gbur i Marek Krajewski oraz uczniowie klasy IV TMR: Michał Hałabuda i Rafał Paździor.

Nasza szkoła przygotowała również stoisko promocyjne, które oblegane było przez dożynkowych gości, ponieważ każdy chciał spróbować barszczu o wyjątkowym smaku i kanapek ze smalcem w wykonaniu pani Małgorzaty Jankielewicz. Stoisko promocyjne cieszyło się ogromną popularnością dzięki sprawnej obsłudze i zaangażowaniu Małgorzaty Chmielnickiej z klasy III TOUG, Wioletty Pawłowskiej z klasy I TZiUG oraz Patryka Nasiadko z klasy II TUTŻiGD.

Dożynkową uroczystość uświetniły występy zespołów folklorystycznych, wystawy rękodzieła ludowego oraz degustacje pysznego domowego chleba wypieczonego już z tegorocznych zbóż.

Dzień pełen dożynkowych wrażeń przeżyli: pan dyrektor Ryszard Kawczyński, pani Grażyna Turzańska-Giebień, pani Anna Tymcio, pan Adam Kołakowski, pan Henryk Butkiewicz, pan Adam Kosiorek oraz pisząca tę relację Lucyna Olszewska.

Dodaj komentarz

Skip to content