OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W ZAPASACH

 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza w Polsce dla młodzieży w wieku 15-17 lat. Tegoroczny finał odbył się w dniach 29.06-02.07 2012 w malowniczo położonych Gorlicach w województwie małopolskim.

Udział w niej mieli  prawo jedynie ci zawodnicy, którzy zakwalifikowali się w Pucharze Polski lub poprzez eliminacje. Do tego finału zakwalifikowały się nasze dwie uczennice, Katarzyna i Joanna Pudłowskie. Są to pierwsze w historii naszej szkoły zawodniczki, które w zapasach kobiet zakwalifikowały się do tak prestiżowej imprezy. Mimo iż warunki były bardzo ciężkie (ponad 30 stopniowy upał), zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Brały w niej udział najlepsze zawodniczki z całego kraju, medalistki Mistrzostw Polski, Europy a nawet uczestniczki Mistrzostw Świata. Wspaniałą formę zaprezentowała Joanna Pudłowska, która w swojej wadze wywalczyła brązowy medal. Tym samym Asia udowodniła po raz kolejny, że jest jedną z najlepszych zawodniczek w kraju w tej kategorii wagowej. Szkoda bardzo, że z przyczyn……różnych nie mogła wystartować Kasia, ponieważ była jedną  z dwóch faworytek do złota w swojej kategorii wagowej, do 38kg.

Teraz czeka nas krótka przerwa wakacyjna, a następnie kadra województwa, w tym nasi zawodnicy i zawodniczki, wyjeżdżają na obóz szkoleniowy do Sarbinowa.

Dodaj komentarz

Skip to content