Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet

W niedzielę 27 maja w Siedlcach odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Naszą szkołę, a zarazem klub GLKS Orzeł Karolewo reprezentowało 6 zawodników – Kacper Filipowicz, Dawid Wilczyński, Bartłomiej Jasek, Kacper Kotara, Dawid Nowalski,  Mateusz Ołdak, oraz  2 zawodniczki – Katarzyna i Joanna Pudłowskie.

Najmłodszym zawodnikiem naszego klubu był uczeń gimnazjum w Karolewie Maciej Sienkiewicz. Był to turniej organizowany w grupie wiekowej kadetów, czyli do osiemnastego roku życia. W tym roku z racji ograniczeń finansowych Polski Związek Zapaśniczy ustalił, że z eliminacji do OOM awansuje tylko ścisły finał. Niestety, żaden z naszych zawodników nie zdołał uzyskać kwalifikacji. Mimo iż stoczyli kilka wygranych pojedynków, zabrakło tego najważniejszego – finału.

Honor naszego klubu uratowały będące w dobrej formie Kasia i Asia Pudłowskie. Kasia w eliminacjach tych nie musiała startować, ponieważ wcześniej w wiosennym Pucharze Polski  w Wałbrzychu zajęła III miejsce w wadze do 40 kg. To dawało jej prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jednak po wspólnych ustaleniach z trenerem Krzysztofem Kanią postanowiła wystartować w eliminacjach w wadze do 38 kg, aby w kategorii do 40 kg mogła wystartować Asia. Plan się powiódł i  obie zawodniczki z pierwszego miejsca awansowały do OOM w zapasach kobiet. Jest to niewątpliwie duży sukces, ponieważ po raz pierwszy w historii naszej szkoły i klubu wystartują dwie zawodniczki w tak prestiżowych zawodach. Zawody te odbędą  się w Gorlicach w dniach 29.06-2.07.2012 roku. Życzymy im udanego występu i godnego reprezentowania naszej szkoły i klubu.

Dodaj komentarz

Skip to content