„Bajkowa” biblioteka

    Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek panie bibliotekarki zaprosiły  dzieci z Niepublicznego Przedszkola Kubuś w Karolewie, które co roku  wyrażają chęć poznania pracy bibliotekarzy.  Dzieci wraz z panią Elżbietą Połeć  odwiedziły naszą bibliotekę 15 maja. Z wielkim zainteresowaniem mali goście oglądali czytelnię i wypożyczalnię, magazyny pełne książek i pracownię multimedialną. Dzieci poznały zasady poszanowania książek, opowiadały o swoich domowych biblioteczkach.

    Poznały także działanie kserokopiarki; odbite kolorowanki bajkowego zamku otrzymał każdy przedszkolak.  Gdy dzieci wygodnie usiadły w czytelni, panie bibliotekarki zaprosiły niecodziennych gości; księżniczki! Księżniczka Asia czytała dzieciom bajkę o Królewnie Śnieżce, a księżniczka Klaudia rozdawała dzieciom zakładki do książek i cukierki. Zachwycone dzieci chętnie pozowały do zdjęć razem z księżniczkami, swoimi Paniami i Paniami z biblioteki szkolnej.
    Podziękowały za wizytę wręczając piękne laurki i obiecały, że będą czytać książki, a jak pójdą do szkoły to będą częstymi gośćmi szkolnej biblioteki.
Wyrażamy serdeczne podziękowanie dla Pani Elwiry Rzeczyckiej, opiekunki Samorządu Uczniowskiego oraz Samorządowi Uczniowskiemu – Asi Skrzypa i Klaudii Krzemińskiej, oraz Markowi Krajewskiemu za pomoc w zorganizowaniu tak miłej niespodzianki dla przedszkolaków.

Dodaj komentarz

Skip to content