Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek w Zapasach

W Stargardzie Szczecińskim w dniach 4-5 maja 2012 odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek w Zapasach. W Mistrzostwach wystartowało 79 zawodniczek z 29 klubów w tym pięć ekip z Niemiec, Czech i Danii.

Nasze województwo reprezentowało sześć zawodniczek: dwie z Lidzbarka Warmińskiego, dwie z Orlika Nawiady oraz dwie zawodniczki z Orła Karolewo, Kasia i Asia Pudłowskie. Uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie wypadły bardzo dobrze. Obie dziewczynki w swoich kategoriach wagowych, tj. Kasia w 38 kg i Asia w 40 kg wywalczyły III miejsca. Tym samym nasza drużyna uplasowała się na wysokim 9 miejscu. Jest to bardzo dobry wynik, gdyż osiągnęły go w tak krótkim okresie treningowym. Brązowy medal wywalczyła również zawodniczka Orlika Nawiady Alicja Piersa w kat. 43 kg.

Są to medale wywalczone po bardzo emocjonujących i wyczerpujących walkach. Świadczy o tym fakt, iż oprócz ekip zagranicznych udział wzięła cała kadra narodowa kadetek, która w tym czasie miała zgrupowanie w Stargardzie.

 

Trener GLKS ORZEŁ Karolewo Krzysztof Kania chciałby bardzo mocno podziękować właścicielom firmy Laboratoria Medyczne OPTIMED, która zasponsorowała nam wyjazd na te zawody. Gdyby nie oni, dziewczynki nie miałyby zaprezentowania swoich umiejętności w tak prestiżowych zawodach jakimi są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

Serdeczne podziękowania składamy również panu Andrzejowi Sienkiewiczowi, który pomógł w zakupie sprzętu zapaśniczego dla naszych zawodniczek.

Dodaj komentarz

Skip to content