„OSTATNI DZWONEK 2012”

27 kwietnia pożegnaliśmy naszych tegorocznych absolwentów. Była to szczególna chwila nie tylko dla tych, którzy opuszczali mury szkoły, ale również dla wychowawców i całej społeczności uczniowskiej. Klasy IV TŻiGD, IV TOUG, IV TA/TAK oraz IV TMR po raz ostatni zasiadły w hali sportowej i usłyszały, dobrze im znany, dzwonek wzywający ich na lekcje.

     Uczniowie klas trzecich wręczyli abiturientom pamiątkowe słoniki na szczęście. Każdy czwartoklasista otrzymał również specjalne wydanie gazetki „Szkolne Newsy”.

         Młodsi koledzy przygotowali program artystyczny, w którym opowiedzieli historię Fredka na ziarnku grochu, który z fajtłapy i nieudacznika przemienił się w prawdziwego księcia, któremu wreszcie udało się zdobyć żonę i skończyć szkołę.

    W czasie trwania uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy stali na straży sztandaru. Od tej chwili zastępować ich będą młodsi koledzy.

     Ważnym wydarzeniem było również nadanie tytułu Absolwenta Roku. Zdobywcą tegorocznego wyróżnienia został Mateusz Witek, uczeń klasy IV TMR.

     Pan dyrektor Ryszard Kawczyński wyróżnił także rodziców najzdolniejszych uczniów. Listy gratulacyjne otrzymali: pani Bogusława Witek, państwo Jadwiga i Romuald Krzywiec, państwo Janina i Janusz Rutkowscy, państwo Ewa i Mirosław Czeczko oraz państwo Marta i Witold Jachimczyk.

     Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, tegoroczna maturzystka – Sara Kuraj wręczyła symboliczny klucz Markowi Krajewskiemu, oddając mu władzę uczniowską. Nowy przewodniczący, w swoim wystąpieniu zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby godnie wypełniać swoją misję.

      Niezwykle wzruszający był również występ uczennicy klasy IV TOUG Moniki Kamińskiej, która wspólnie z panem Adamem Szymczykiem przygotowała pożegnalną piosenkę.

      W tym szczególnym dniu zaprezentował się także po raz pierwszy, działający od stycznia  

w naszej szkole Zespół Pieśni i Tańca. Trzeba przyznać, że występ zrobił ogromne wrażenie na wszystkich zgromadzonych.

      Cała uroczystość przebiegła w miłej i bardzo wzruszającej atmosferze. Nie zabrakło łez, ciepłych słów i chwili zadumy. Z pewnością ten dzień na długo zagości w pamięci.

Dodaj komentarz

Skip to content