Puchar Polski Kadetek

W Wałbrzychu w dniach 23-24 marca 2012 roku odbył się  Puchar Polski kadetek w zapasach kobiet, który był pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach tych startują czołowe kluby oraz zawodniczki z całego kraju.

W sumie udział wzięło 122 zawodniczki z 33 klubów. Nasze województwo reprezentowało 7 zawodniczek, w tym cztery z Lidzbarka  Warmińskiego, dwie z Nawiad i reprezentantka Orła Karolewo Kasia Pudłowska. Nasza zawodniczka spisała się rewelacyjnie i w pierwszych swoich tak poważnych zawodach zajęła TRZECIE miejsce, uzyskując tym samym kwalifikacje do OOM. Jest to pierwszy taki sukces naszej uczennicy w historii zapasów w naszej szkole. Kasia przegrała tylko jedną walkę w półfinale z wielokrotną medalistką MP i aktualną złotą medalistką OOM z CSiR Dąbrowy Górniczej. W walce o III miejsce Kasia pokonała utytułowaną zawodniczkę z Gwiazdy Szczuczyn przez efektowny rzut przez biodro.

Trener GLKS Orzeł Karolewo Krzysztof Kania ma nadzieję, że pozostali zawodnicy naszego klubu również wywalczą prawo startu w OOM, poprzez turniej eliminacyjny, który odbędzie się w połowie maja.

Dodaj komentarz

Skip to content