Spotkanie autorskie z dr Witoldem Masłowskim

  14 marca w bibliotece szkolnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy zorganizowałyśmy spotkanie autorskie. Naszym prelegentem był dr Witold Masłowski – autor książki „Historia Polski ukryta w nazwach”.

 Pan Masłowski urodził się w 1930 roku, dzieciństwo i okupację przeżył w Warszawie. Po ukończeniu studiów rolniczych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w 1953roku przeniósł się na Mazury, gdzie rozpoczął pracę w stadninie koni niedaleko Ostródy. Następnie pracował w Zakładzie Doświadczalnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Łężanach. Ostatecznie zamieszkał w Karolewie, gdzie podjął pracę jako nauczyciel ekonomiki i organizacji przedsiębiorstw w naszej szkole.

W 1982 obronił pracę doktorską z pogranicza rolnictwa, historii i językoznawstwa. Będąc na emeryturze dużo czasu poświęca swoim pasjom. Pozostając pod urokiem toponomastyki – wydaje powyższą książkę, dodatkowo zajmuje się rzeźbą i grafiką. Wybrane prace graficzne oraz rzeźby mogliśmy podziwiać na wystawie zaprezentowanej w szkolnej bibliotece. 

Na spotkanie z Panem Masłowskim przybyła grupa uczniów wraz z nauczycielami oraz emerytowani nauczyciele naszej szkoły.

Po krótkim  powitaniu przez nas gości głos zabrał Pan dyrektor Ryszard  Kawczyński, który wygłaszając krótką laudację  zaprezentował sylwetkę autora.  Następnie przemówił nasz prelegent. W pierwszej części, Pan Masłowski opowiadał zgromadzonej publiczności o swojej książce. Mówił o nazewnictwie  miejscowym i w bardzo przystępny sposób pokazał nam, że w nazwach ukryte są pewne fakty historyczne, które dotyczą naszej ojczyzny. 

Następnie zaproszony gość opowiedział o swojej pasji, jaką jest rzeźba i grafika oraz wielka miłość do koni, czego dowodem były piękne rzeźby i rysunki z wizerunkiem konia.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Na zakończenie zgromadzeni mieli możliwość zakupienia książki autora oraz otrzymania od Niego autografu z dedykacją.

 

Nauczyciele bibliotekarze:

Katarzyna Dziębowska, Janina Fąderska

Dodaj komentarz

Skip to content