Wyjazd do Rynu

     10.03.2012 grupa uczniów z pionu żywienia wraz z opiekunami  miała okazję przyjrzeć się zmaganiom  utalentowanych  kucharzy podczas  X Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej I’Art de la cusine Martell 2012 w Zamku w Rynie. Ten prestiżowy konkurs prowadził Karol Okrasa.

    Zawodnicy – młodzi kucharze z najlepszych restauracji w Polsce przygotowywali potrawy w specjalnie przygotowanych odsłoniętych stanowiskach usytuowanych na  zadaszonym dziedzińcu zamkowym.  Oceniało ich jury składające się z gwiazd estrady i największych autorytetów sztuki kulinarnej. My podziwialiśmy spryt, organizację pracy i  estetykę przygotowanych potraw. Kucharze w ciągu godziny musieli przygotować 10 porcji potraw,  z czego jedna porcja przeznaczona była dla widowni a 9 porcji dla jury.  Natomiast do degustacji były przeznaczone produkty przygotowane przez firmy wystawiające się na targach i na warsztatach szkoleniowych prowadzonych w salach konferencyjnych zamku. Mogliśmy poznać tajniki kuchni tajskiej, metodykę przygotowywania sushi, tajemnice smaku serów Gouda, nowe technologie Sous Vide oraz odbyliśmy szkolenie z zakresu bezpieczeństwa żywności z elementami zasad systemu HACCP.

Wróciliśmy syci,  zadowoleni ze zdobycia ciekawych wiadomości i możliwości zrobienia pamiątkowego zdjęcia ze znanymi osobistościami.

Opracowała: Barbara Degórska

Dodaj komentarz

Skip to content