8 Marca

 08 marca to data, która mobilizuje zawsze wszystkich chłopców  i mężczyzn do okazania wdzięczności i serdeczności dla kobiet. Uroczysty apel w naszej szkole przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką -p. Elwirą Rzeczycką.

Na uroczystości szkolnej zgromadzili się nauczyciele i społeczność uczniowska. Zgromadzonych powitał dyrektor Zespołu-pan Ryszard Kawczyński  „ciepłym” bukietem słów skierowanym do kobiet w naszej szkole. Szczególny aplauz wśród żeńskiej części widowni wzbudziło  stwierdzenie:

 „… gdyby nie kobiety, mężczyźni dalej siedzieliby na drzewach” .

Wszystkie kobiety otrzymały słodki upominek od chłopaków oraz prezent w postaci tanecznego „męskiego show”. Chłopcy przygotowali niekonwencjonalny układ taneczny, w którym oprócz  umiejętności akrobatyczno-tanecznych nie zabrakło humoru i parodii.  Tańczył dla nas zespół w składzie : Patryk Radtke I TU TMR, Patryk Czeczko IV TAG, Krzysztof Pudłowski III TMR oraz  Robert Benedyczuk , Damian Marcinkowski ,Mariusz Grądek –uczniowie  IV TMR.

Swoim talentem tanecznym popisał się również Grzegorz  Wiącek z klasy IB ZSZ dedykując dziewczynom układ taneczny w stylu –hardstyle i jumpstyle.

Apel stał się okazją do wręczenia nagród klasom, które uczestniczyły w XII edycji akcji „Góra Grosza”

Celem tej akcji jest pomoc finansowa dla dzieci wychowujących się poza rodzinami, w tym dofinansowywanie domów dziecka, pogotowi ratunkowych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka. W rankingu klas wyróżniono:

IV miejsce-klasa III TOUG  – zebrano 18, 07zł

III miejsce-klasa III TAK i IIITAG  – zebrano 37,03 zł

II miejsce-klasa II TU TMR i TŻiGD  – zebrano 52,64 zł

I miejsce –klasa II TAG i TAK  -zebrano109,72 zł

Podziękowania otrzymały również uczennice biorące udział w spektaklu „Kopciuszek”

Magdalena Parzych – III TAK,

Natalia Andrzejewska – ITAK,

Karolina Biełuń – I TŻiGD

 

Dodaj komentarz

Skip to content