III edycja Walentynkowego Konkursu Recytatorskiego

Kocha się nie za cokolwiek,

ale pomimo wszystko kocha się za nic.”

Jan Twardowski 

24 lutego 2012 r. w szkolnej bibliotece odbyła się III edycja Walentynkowego Konkursu Recytatorskiego.

W romantycznym wystroju biblioteki swoje interpretacje wierszy miłosnych  przedstawiło 18 uczestników konkursu. Słowami poetów pokazali wrażliwość swych serc dobierając piękne wiersze, które wprowadziły słuchających w liryczny nastrój. Komisja w składzie: pani Ewelina Chałkowska-Dwulat, pani Katarzyna Dziębowska i pani Janina Fąderska,  oceniała recytujących biorąc pod uwagę dykcję, modulację głosu i intonację, tempo mówienia i opanowanie pamięciowe tekstu oraz interpretację wiersza i wrażenie ogólne.  Jak się okazało komisja  jednogłośnie wyłoniła  laureatów, których nagrodzono dyplomami, upominkami oraz oceną celującą z języka polskiego.

Nasi laureaci:

I miejsce –  Daniel Nachiło  (kl. III TA)  –  wiersz Adama Asnyka „ Gdybym był młodszy”

II miejsce – Sara Kuraj  (kl. IV TOUG) –  wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Dziwni letnicy”

III Miejsce – Natalia Andrzejewska  (kl. I TAK) – wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Rozmowa liryczna”

Wyróżnienia – Sandra Kęska  (kl. I TAK)  – wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Gdy pochylisz nade mną…”  oraz Ewa Maśnik (kl. I TAK) – wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „ Pokochałem ciebie…”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do czytania poezji, która –  jak mówi Czesław Miłosz „ jest wzruszeniem i powiewem,  który w trzech kropkach mieszka za przecinkiem”.

Dodaj komentarz

Skip to content