Mistrzostwa Warmii i Mazur Kadetów i Juniorów w Zapasach w Stylu Wolnym

W sobotę 14 stycznia w hali MOSiR w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur Kadetów i Juniorów w Zapasach w Stylu Wolnym. W zawodach wzięli udział również młodzicy, startujący w Lidze Szkolnej.

Ogółem startowało ponad 140 zawodników z takich klubów jak: Budowlani Olsztyn, Olimp Kętrzyn, Olimpia Elbląg, Ołów Ryn, Orlik Nawiady, Sokół Lubawa, Warmia Lidzbark Warmiński i nasz klub Orzeł Karolewo.

W klasyfikacji drużynowej Juniorów zajęliśmy II miejsce przegrywając jedynie czteroma punktami z Warmia Lidzbark Warmiński. W Kadetach wywalczyliśmy IV miejsce, mając tyle samo punktów, co trzeci zespół Sokoła Lubawa. Decydowało tu ilość zajętych miejsc w poszczególnych kategoriach wagowych.

Nasz klub reprezentowało 13 zawodników naszej szkoły, dwóch Gimnazjum w Karolewie, oraz dwie nasze zawodniczki – Asia i Kasia Pudłowskie. Dziewczynki w swoich kategoriach wagowych zajęły odpowiednio III i II miejsce. Ich walki kończyły się owacyjnymi brawami, ponieważ przebiegały w bardzo widowiskowym i dynamicznym tempie.

Indywidualne miejsca medalowe naszych zawodników:

KADECI:

Kacper Filipowicz kat.54 kg. II miejsce

Sienkiewicz Maciej kat. 76 kg. III miejsce

Wons Łukasz kat. 85 kg. I miejsce

Ołdak Mateusz kat. 100 kg. II miejsce

JUNIORZY:

Kacper Filipowicz kat.55 kg. I miejsce

Szalast Mateusz kat. 66 kg. III miejsce

Mateusiak Grzegorz kat. 74 kg. III miejsce

Witas Marcin kat. 84 kg. II miejsce

Dobucki Sebastian kat. 96 kg. III miejsce

Hałabuda Michał kat. 120 kg. I miejsce

Nasz klub reprezentowali również Kamil Klechowski, Bartłomiej Jasek, Dawid Wilczyński, Kacper Kotara, Kamil Młynarski i Dawid Nowalski.

Każdy z nich zajął punktowane miejsce.

Wynik może byłby lepszy, gdyby wystartowali wszyscy nasi zawodnicy, jednakże trener GLKS Orzeł Karolewo Krzysztof Kania i tak jest dumny z wyników,  jakie osiągnęli jego zawodnicy. Każdy z nich dał z siebie wszystko i każda wylana kropla potu zaprocentuje w następnych zawodach.

W najbliższym czasie czekają nas Eliminacje do OOM, w której wezmą udział nasi kadeci oraz dwie zawodniczki – Asia i Kasia Pudłowskie.

Następnie czeka nas największe wyzwanie, jakim będą Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS, których organizatorem będzie nasza szkoła i klub GLKS Orzeł Karolewo. Wszystkich już teraz serdecznie zapraszamy do dopingowania naszych zawodników w dniach 13-15 kwietnia 2012 roku.

 

Dodaj komentarz

Skip to content