VII Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach

W dniach 25-26 listopada bieżącego roku w Warszawie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach, w stylu wolnym i stylu klasycznym.

Turniej ten z roku na rok gromadzi coraz to większą liczbę uczestników. Było wielu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Wśród zawodników byli reprezentanci największych polskich klubów takich jak: Slawia Ruda Śląska, Pogoń Ruda Śląska, Legia Warszawa, Wiking Wolin, Zapasy Kołobrzeg, Zapasy Targówek, Grunwald Poznań, i wielu innych. Obecnością w turnieju zaszczycił również dwukrotny mistrz olimpijski Andrzej Wroński. Sędzią Głównym zawodów był „Profesor Polskich Zapasów”  Andrzej Supron, który w zapasach uprawiał z powodzeniem styl klasyczny zdobywając między innymi srebrny medal olimpijski 1980 Moskwa, sześć medali Mistrzostw Świata, siedem medali Mistrzostw Europy.

Reprezentantem naszej szkoły oraz  klubu „GLKS Orzeł Karolewo” był Krzysztof Kania, który startował w stylu wolnym w grupie wiekowej 35-45 lat w wadze do 95 kg. Po morderczych walkach stoczonych z utytułowanymi przeciwnikami zdobył 5 miejsce i gdyby nie pęknięte żebro, które uniemożliwiło stu procentową walkę,  wynik z pewnością byłby lepszy. Sam udział w tak znakomitej imprezie to już nie lada osiągnięcie i wielki zaszczyt oraz motywacja do tego, aby w przyszłorocznych mistrzostwach osiągnąć lepszy wynik.

Dodaj komentarz

Skip to content