XVII Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym

W dniach 29.04.-1.05.2011 roku w Łomży odbył się XVII Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Udział wzięło 197 zawodników z 60 klubów, reprezentujących 14 województw z całej Polski.

Sędzią głównym zawodów był Andrzej Wroński, dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w Seulu (1988) i Atlancie (1996). Również jednym z sędziów na zawodach był pan Edward Szypulski. Nasz klub GLKS Orzeł Karolewo reprezentował uczeń naszej szkoły Marcin Witas.

Marcin w całym turnieju stoczył cztery walki. W pierwszej spotkał się z zawodnikiem ze Stali Rzeszów, którą przegrał przez przewagę punktową. Przegrana ta była wynikiem zbyt małego doświadczenia Marcina, gdyż wygrywając  na punkty w końcówce popełnił błąd, przez który przegrał. W kolejnej walce spotkał się z zawodnikiem z LMKS Krasnystaw, którą zdecydowanie wygrał w dwóch rundach. W trzeciej swojej walce pokonał zawodnika z Zapasy Kołobrzeg również w dwóch rundach na punkty. Podczas tej walki Marcin doznał urazu barku, co uniemożliwiło mu dalszy start w pełni sił. Czwartą swoją walkę przegrał z zawodnikiem z Orlika Wierzbica, późniejszym medalistą OOM. W końcowej klasyfikacji podopieczny trenera Krzysztofa Kani zajął XI miejsce. Jest to dobry wynik, biorąc pod uwagę krótki okres przygotowań do turnieju.

 

Dodaj komentarz

Skip to content