ELIMINACJE OKRĘGOWE XXXV EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

  Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły biorący udział  w eliminacjach  okręgowych XXXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się 15 kwietnia 2011 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.  

W zawodach uczestniczyło 154 uczniów z trzydziestu trzech szkół rolniczych północno-wschodniej Polski. Każdy z zawodników nich rozwiązywał test składający się  z sześćdziesięciu pytań i wykonywał trzy zadania praktyczne. Jurorami byli pracownicy naukowi Uniwersytetu. Naszą szkołę reprezentowało jedenaścioro uczniów. Troje z nich zostało laureatami olimpiady  i zakwalifikowało się do finału krajowego, który odbędzie się  3 i 4 czerwca 2011 r.  w Pyrzycach.

Najlepsze wyniki uzyskali:

w bloku „agrobiznesu”:

Natalia Skonieczka – I miejsce

w bloku „mechanizacja rolnictwa”:

Tomasz Kuriata – I miejsce

Mateusz Witek – II miejsce

Karol Tokarz – IX miejsce

w bloku „architektura krajobrazu”

Natalia Krygier – IX miejsce

Tomek Kuriata otrzymał również  nagrodę za najlepszy wynik we wszystkich blokach przedmiotowych Olimpiady; uzyskał 110 pkt. na 120 możliwych.

W klasyfikacji szkół zajęliśmy drugie miejsce. Wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej (woj. mazowieckie).

Dodaj komentarz

Skip to content