Wojewódzki Konkurs o Regionie Warmii i Mazur

Dnia 9 kwietnia 2010 roku troje uczniów  z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie wzięło udział w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu o Regionie Warmii i Mazur, który odbył się w Olsztynie a zorganizowany został przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Wydział Nauk Politycznych pod patronatem Marszałka Województwa Jacka Protasa. 

Uczniowie: Sara Kuraj z kl. III TOUG, Patryk Czeczko z kl. III AG i Rafał Paździor z klasy II TMR  wzięli  udział w konkursie po raz drugi. 

 Celem tego konkursu jest rozbudzenie zainteresowania życiem społeczno-politycznym regionu warmińsko-mazurskiego oraz promowanie wiedzy o regionie. Tematyka konkursu zakłada, że uczestnicy wykażą się umiejętnością samodzielnego przyswajania wiedzy wykraczającej poza wymogi szkolne oraz zdolnością do indywidualnego dokonywania analiz na podstawie posiadanych wiadomości.

Uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi pytaniami na poziomie olimpiady z politologii . Poziom był bardzo wysoki ponieważ brali w nim udział uczniowie z najlepszych olsztyńskich ogólniaków.  W sumie wzięło w nim udział 50 uczniów ze  szkół w całym  Województwie Warmińsko- Mazurskim.

Nasze zmagania i trud przygotowań nie poszły na marne. Zdobyliśmy

I miejsce

Województwie !

a zwyciężczynią jest

Sara Kuraj

Pozostałym uczestnikom również gratuluję i dziękuję za udział, przygotowanie i  zaangażowanie. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. 

Anna Czałpińska

Zdjęcia wykonane telefonem NOKIA 6700c-1 – niestety! 

Dodaj komentarz

Skip to content