Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym

W Świeciu nad Wisłą dnia 02.04.2011 roku odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. W zawodach tych startowało 106 zawodników z 23 klubów z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Klub GLKS Orzeł Karolewo reprezentowało 4 naszych uczniów: Sebastian Dobucki, Damian Iżykowski, Kamil Młynarski i Marcin Witas.

Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie. Świadczy o tym duża ilość reprezentantów naszego kraju w tejże kategorii wiekowej. Mimo to nasi chłopcy wypadli dosyć dobrze. Po cichu liczyłem na dwa miejsca premiowane udziałem w OOM. Ale i to jedno wywalczone przez Marcina Witasa (kat. 85 kg.) bardzo cieszy. Stoczył cztery pasjonujące pojedynki. Najważniejszy i najbardziej efektowny był pojedynek barażowy o kwalifikacje do OOM. Polegał on na tym, że dwaj zawodnicy, którzy zajęli trzecie miejsce toczyli walkę pomiędzy sobą o te upragnione miejsce na Olimpiadzie. Marcin walkę tę wygrał z zawodnikiem z Orlika Wierzbica w dwóch rundach przez przewagę punktową.

Na słowa uznania zasługują też Sebastian i Kamil, którzy również stoczyli ładne walki. Odpadli dopiero w trzeciej rundzie, gdzie w rezultacie zajęli V miejsca. Damian po dwóch walkach zajął XI miejsce.

8 kwietnia wyjeżdżamy na Mistrzostwa Polski LZS do Pyrzyc, gdzie walczyć będą również nasi zawodnicy.