NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Bo być Polakiem, to nie jest tak wielka rzecz.

Ale przestać nim być, znaczyłoby przestać być człowiekiem”

F.Goetel

10 listopada 2010 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli.

Doniosłość tego wydarzenia i jego patriotyczny wymiar wyrazili uczniowie naszej szkoły w programie historyczno-literackim pt. „Ta, co nie zginęła” przygotowanym pod kierunkiem Pani Marty Śniadowskiej i Pani Marzeny Cogiel. Przypomnieli słowa wybitnych polskich twórców: Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Stanisława Wyspiańskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, których twórczość przepełniona jest Ojczyzną i walką o wolność. Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Kawczyński w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na obowiązek pamiętania o swoich korzeniach i tożsamości narodowej.

Tradycją obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole stał się konkurs „Gdy myślę Ojczyzna” inspirowany poezją Karola Wojtyły. Wyniki trzeciej edycji konkursu przedstawiła Pani Janina Fąderska. Komisja wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach: praca literacka, fotografia i praca plastyczna.

W kategorii: fotografia I miejsce zajęli ex aequo Tomasz Kuriata IVTMR i Kacper Konopka IVTR, II miejsce przypadło Markowi Winczy IIITR, III miejsce Paulinie Karabeli IIITŻiGD. Wyróżnienia otrzymały Izabela Mechuła IIITŻiGD i Aleksandra Kozłowska ITOUG.

W kategorii: praca literacka I miejsce zajął Mateusz Kostecki IVTŻiGD, II miejsce przypadło Piotrowi Tarkawianowi ITŻIGD, III miejsce Robertowi Malinowskiemu IIAZSZ. Wyróżniony został wiersz Daniela Nachiło IITA

W kategorii: praca plastyczna zwycięzcą został Patryk Czeczko IIITA. Wyróżnienia otrzymali Sara Kuraj IIITOUG i Jakub Filipiuk ITŻiGD.

Laureatom konkursu wręczono dyplomy, a w maju pojadą na trzydniową wycieczkę śladami gen. Franciszka Kamińskiego.

Podczas apelu Dyrektor Szkoły w imieniu społeczności szkolnej podziękował za współpracę i wkład w rozwój szkoły Panu Ireneuszowi Chirkowskiemu, ustępującemu Przewodniczącemu Rady Rodziców. Funkcja ta została powierzona Pani Barbarze Szwajłyk.

Pan Adam Kołakowski ogłosił wyniki szkolnych eliminacji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Będą reprezentować szkołę w eliminacjach wojewódzkich.

Oprac. Marzena Cogiel

Dodaj komentarz

Skip to content