„Niedźwiedzie mięso”

W dniach 1-2.10.2010 r. odbył się w Węgorzewie XVII Zlot Jachtów Dwumasztowych: Niedźwiedzie mięso: w którym wzięła udział reaktywowana IV Harcerska Drużyna Żeglarska im. Leonida Teligi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.

Celem Zlotu jest propagowanie wychowania wodnego jako skutecznej metody wychowawczej wśród młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem właściwego kształtowania ich stosunku wobec środowiska naturalnego, pokazanie praktycznych form realizowania zadań ekologicznych. Stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń i współzawodnictwa pomiędzy drużynami wodnymi ZHP.

Pod dowództwem Domańskiego Dariusza i Pędzicha Roberta uczniowie naszej szkoły z klasy I TŻiGD : Żebrowski Rafał, Filipiak Jakub, z klasy III AK: Fedczak Justyna, Madyjewska Lidia, Dyjach Sylwia oraz z klasy IV TMR: Konopka Kacper, Olenkowicz Marcin wyruszyli w rejs do Węgorzewa o godz. 9-tej na wynajętej w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku szalupie wiosłowo-żaglowej typ DZ. Po pokonaniu jezior Kisajno, Dargin, Kirsajty, Mamry, rzeki Węgorapy i Kanału Węgorzewskiego po południu zostali przywitani w Porcie ZHP. Tu na uczestników czekały już kolejne zadania takie jak : regaty wioślarskie, śrubkowanie (pływanie łódką wiosłową przy pomocy jednego wiosła zamontowanego na rufie łódki) oraz bieg przełajowy w celu odnalezienia ukrytego „niedźwiedziego mięsa”. Do wszystkich konkurencji wystartowały drużyny z Węgorzewa , Pisza i Karolewa. Wieczorem przy ognisku drużyny zaprezentowały swoje zespoły i podsumowano wyniku całodziennych zmagań. W drugim dniu odbyły się regaty żeglarskie, gdzie na starcie zameldowało się siedem DZ, w tym trzy załogi harcerskie. Rozegrano trzy biegi przy sprzyjającym wietrze 3-4 stopnie B i słonecznej pogodzie. Ostatecznie IV harcerska drużyna z Karolewa uległa drużynie z Węgorzewa, ale wyprzedziła harcerzy z Pisza, zajmując drugie miejsce. Po powrocie do portu w czasie uroczystego zakończenia sezonu żeglarskiego zwycięscy odebrali zasłużone dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci kamizelek ratunkowych.

Drużynowy HDŻ w Karolewie: Domański Dariusz

Dodaj komentarz

Skip to content