Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

Pierwszy września powitał słonecznie 531 uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Wśród nich znalazło się 165 pierwszoklasistów, których szczególnie ciepło witamy w gronie społeczności szkolnej.

Inauguracyjną mszę świętą celebrował ks. dr Kazimierz Żuchowski proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Św. Stanisława Kostki w Karolewie. Następnie odbył się uroczysty apel, podczas którego dyrektor szkoły pan Ryszard Kawczyński podkreślił fakt, iż jest to 64. rok funkcjonowania naszej szkoły, co zarówno nauczycieli jak i uczniów stawia przed potrzebą kontynuowania jej dobrych tradycji. Przypomniał jak ważną rolę w kształtowaniu osobowości młodych ludzi odgrywają rodzice i nauczyciele życząc wszystkim owocnego roku szkolnego. Głos zabrał również pan Ireneusz Chirkowski przewodniczący Rady Rodziców deklarując gotowość współpracy oraz wyrażając nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie satysfakcję zarówno gronu pedagogicznemu jak i uczniom.

Po apelu odbyły się spotkania młodzieży z wychowawcami klas. Każdy kolejny dzień szkolny będzie przybliżał nas do wakacji, które rozpoczną się już… za niespełna dziesięć miesięcy! Póki co, podejdźmy do naszych obowiązków pełni energii i zapału, aby jak najefektywniej wykorzystać czas spędzony w szkole.

Opracowała: Lucyna Olszewska

Dodaj komentarz

Skip to content