Najlepszy w zawodzie kucharz

W dniu 26 marca 2010 r. uczniowie klasy I B ZSZ – Joanna Werstak i Kacper Markowski, wzięli udział w konkursie „Najlepszy w zawodzie kucharz”, który zorganizowany został  w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku.

Tematem konkursu były potrawy przygotowane z suchych nasion roślin strączkowych. W zmaganiach młodych kucharzy brało udział 9 drużyn z różnych stron Polski. Drużynę stanowili jeden uczeń i jeden nauczyciel – opiekun. Nauczyciele zostali włączeni do komisji oceniającej przygotowane potrawy.

Kacper Markowski  przygotował fasolowy mix sałatkowy – czyli  trzy rodzaje sałatek z roślin strączkowych  podane na liściach cykorii. Za udział w konkursie Kacper otrzymał nagrodę Joasia Werstak  przygotowała potrawę „Korytko z niespodzianką”. Były to drożdżowo – maślane bułeczki w kształcie świnek, nadziewane farszem z soi, pieczarek i żółtego sera. Potrawa bardzo się spodobała i do tego była smaczna. Joanna Westak zajęła II miejsce . Nad przygotowaniem młodzieży do konkursu czuwała pani Małgorzata Jankielewicz. Opiekę nad młodzieżą w trakcie konkursu sprawowali: pani Anna Skrzypa i pan Andrzej Fedczak. Konkurs pozwolił uczniom ocenić swoje umiejętności w przyszłym zawodzie i poznać smak rywalizacji.  

Anna Skrzypa

Dodaj komentarz

Skip to content