Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Zapasach w Stylu Wolnym Kadetów i Juniorów

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie dnia 05.12.2009 był gospodarzem Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Zapasach w Stylu Wolnym Kadetów i Juniorów. Głównymi organizatorami zawodów byli trenerzy, a zarazem członkowie zarządu GLKS Orzeł Karolewo Edward Szypulski i Krzysztof Kania. Honorowymi gośćmi byli Dyrektor Zespołu pan Ryszard Kawczyński, który dokonał otwarcia mistrzostw i był fundatorem pucharu dla zwycięzców w kategorii juniorów, Wicestarosta pan Witold Sańko, który ufundował puchar w kategorii kadeci oraz Przewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Sienkiewicz, który wspólnie z Wójtem Gminy panem Sławomirem Jarosikiem ufundowali trykoty, w których wystartowali nasi zawodnicy. W zawodach wzięły udział kluby z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Rogóża, Rynu, Nawiad i oczywiście Orła Karolewo. Rywalizacja toczyła się na bardzo wysokim poziomie. Wielu zawodników biorących udział w zawodach było medalistami Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Naszą drużynę reprezentowali:

Kadeci: Rafał Zielepucha, Marek Wincza, Mateusz Szalast, Michał Hałabuda i Marcin Kęszczyk.

Juniorzy: Marek Cekała, Arkadiusz Borówko, Tomasz Nosal, Mariusz Procyk, Mariusz Żuk, Damian Wierzchowski, Paweł Klimowicz oraz Michał Sienkiewicz.

Zawodników naszych dopingowali bardzo licznie przybyli kibice, którzy swoimi okrzykami zagrzewali nasze „Orły” do walki. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Kętrzyńska Telewizja Kablowa.

Drużyna nasza w kategorii juniorów wywalczyła I miejsce i miano najlepszych w województwie. W kategorii kadetów zdobyliśmy wysokie III miejsce. W punktacji łącznej juniorów i kadetów GLKS Orzeł Karolewo uplasował się na II pozycji.

Poszczególne medale w swoich kategoriach wywalczyli:

  1. Szalast Mateusz kat. Kadet-63 kg III miejsce
  2. Wincza Marek kat. Kadet-69 kg III miejsce
  3. Zielepucha Rafał kat. Kadet-85 kg III miejsce
  4. Hałabuda Michał kat. Kadet-100 kg. III miejsce
  5. Sienkiewicz Michał kat. junior-74 kg. II miejsce
  6. Procyk Mariusz kat. Junior-74 kg. III miejsce
  7. Klimowicz Paweł kat. Junior-84 kg. II miejsce
  8. Cekała Marek kat. Junior-96 kg. III miejsce
  9. Wierzchowski Damian kat. Junior-120 kg. II miejsce
  10. Żuk Mariusz kat. Junior-120 kg. III miejsce

 

Dodaj komentarz

Skip to content