🌼🧺 Piknik wśród stokrotek – czyli smakowita lekcja zero waste! 🌭🍞
Uczniowie klasy IV technikum żywienia udowodnili, że jedzenie nie musi się marnować. Z produktów znajdujących się w lodówce i zamrażarce przygotowali chrupiące pieczywo oraz kiełbaski z patelni, dając składnikom „drugie życie”.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2026 to już XLIX edycja
Eliminacje okręgowe za nami odbyły się 17.04.2026r. Z naszej szkoły wzięło udział 10 uczniów w trzech blokach tematycznych. Na eliminacje centralne dostał się, tak jak w poprzednim roku, Olaf Kwakowicz z bloku mechanizacji rolnictwa. Na uwagę zasługuje także VI miejsce, w tym samym bloku, Dawida Kowalczyka oraz XVI miejsce w bloku produkcji roślinnej Wojciecha Dobrzyńskiego i XVI miejsce Leny Roszak. Nie ukrywamy, że liczymy na więcej w następnym roku szkolnym.
Nasi uczniowie już przeszkoleni w obsłudze Portalu Rolnika
28.05.2026r. w świetlicy internatu odbyło się szkolenie informacyjno – promocyjne w ramach projektu Portal Rolnika. W szkoleniu uczestniczyły klasy: 1 FTL, 2 FTH, 3 FTH. Portal ten już jest obecnie dostępny i można z niego korzystać.
Sowa, tygrys a może żółw?- zajęcia z komunikacji interpersonalnej.
W internacie 02.06.2026r. odbyły się zajęcia wychowawcze z zakresu komunikacji rówieśniczej, których celem było rozwijanie umiejętności porozumiewania się, lepszego rozumienia siebie i innych oraz świadomego budowania relacji w grupie.
5 czerwca – „Dzień Ochrony Środowiska”
5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W związku z tym świętem ekologicznym uczniowie z klasy 3PT na lekcji biologii przygotowali gazetkę pod tytułem: „Czy wiesz,ile wody jest w Twoim burgerze?”
DZIEŃ SPORTU W KAROLEWIE
03.06.2026 r. na stadionie szkolnym w Karolewie odbyły się zawody sportowe z okazji Dnia Sportu. Jak co roku, punktualnie o godz. 9.00, pani dyrektor Lucyna Olszewska dała sygnał do rozpoczęcia sportowej rywalizacji.
Praktyki zawodowe uczniów we Włoszech – dwa tygodnie zdobywania doświadczenia
10 maja 38 uczniów kształcących się na kierunkach weterynarii, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych rozpoczęło dwutygodniowe praktyki zawodowe we włoskim mieście Cattolica. Nad bezpieczeństwem i przebiegiem wyjazdu czuwało 4 opiekunów.
WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU
W środę 27.05.2026 r. uczniowie klasy 2FTH – technik architektury krajobrazu i technik rolnik oraz klasy 2 BT – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z opiekunami panią Magdą Jurkiewicz, Natalią Bielińską i Magdaleną Witkowską – Hrycek udali się na wycieczkę edukacyjno – integracyjną do Białegostoku. Miasto położone nad rzeką Białą słynie z bogatej wielokulturowej historii, wspaniałych zabytków i terenów zielonych, często określane jest mianem „Wersalu Podlasia”.
